Aktuality

Milí žáci, vážení rodiče, přejeme krásné prázdniny a pohodovou dovolenou. V plné síle a ve zdraví se těšíme opět na setkání v pondělí 3. září v 8 hodin před budovou školy. Have a nice holiday!

Informační schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků. Čtvrtek 7.6. 2018 v 16:00, budova ZŠ 710 první patro vpravo. Informace o organizaci školního roku, školní družině, předání rozhodnutí o přijetí. Důležité ! Těšíme se na stoprocentní účast.

Pátek 18.6.2018 od 7:45 fotografování tříd. Zvolte pěkné oblečení a úsměv.

Úterý 15.5.2018 v 15.30, školní hřiště ZŠ 710. Běh o perníkové srdce a další doprovodné disciplíny pořádají školní družiny naší školy. Těšíme se na vaši účast.

Ředitelské volno

Pondělí 30.4.2018 a pondělí 7.5. 2018

POZOR: Sběrová akce - sběr papíru!!!

Úterý 10.4.2018 od 14:00 - středa 11.4.2018 do 13:00.

 

V pátek 12. ledna zahajuje naše škola plesovou sezónu 2018. Odjezd autobusu od Arkády v 18:30 do Nesovic, zpět z Nesovic v 1:30 na parkoviště k Arkádě.
Těšíme se na vás. Vaše ZŠ 710

Projekt Ovoce do škol se v tomto školním roce rozšiřuje o mléko pro všechny žáky 1. až 9. tříd.


Anketa 3

Od září 2017 budou v rámci projektu Mléko do škol žákům distribuovány neochucená mléka.
 
xxxxx xx

Adresa školy


Základní škola Bučovice 710.
příspěvková organizace
Školní 710, 685 01 Bučovice

telefon: +420 517 383 118
zsbuc710@infos.cz

Fotogalerie

Návštěvnost

TOPlist
Příběhy bezpráví

Projektový den – Finanční gramotnost (21.11.2017)

Tisk PDF

Dnešní projekt se mi moc líbil. Přijela k nám lektorka Alice a Míša z Dětského podnikatelského klubu z Kuřimi a mluvily s námi o životě, ve kterém by měl být každý člověk úspěšný, protože v životě dělá to, co ho baví, má z této práce radost , je spokojený a vydělává peníze pro osobní i rodinnou potřebu.

Vysvětlili jsme si pojmy: příjem, výdej, zisk a dluh a vrátili se zpět do doby výměnného obchodu, který jsme si všichni vyzkoušeli na prodeji a koupi zvířat. Důležité je vědět, co chcete koupit, potom to najít a přemýšlet jak usmlouvat výměnu, která by byla pro vás výhodná. Každý z nás musel komunikovat.Dokonce i málo komunikativním kamarádům se podařilo prodat a nakoupit. Naše třída se rázem proměnila v jedno velké tržiště, kde to šumělo jako ve včelíně , všichni žáci úkol splnili a náramně se při tom bavili.

Druhá hra byla s malou obměnou, kdy jsme nakupovali a prodávali za peníze. Lidé byli vynalézaví, a proto si obchod zjednodušili zavedením peněz.

Třetí část byla práce, neboli desková hra ve skupinách po pěti, která nás velice bavila. Každá skupina měla svého bankéře, který se staral o peníze a kontroloval počty a platby ostatních hráčů, kteří nakupovali a prodávali jablka a ananasy. Vítězem se mohl  stát ten, kdo nejdříve vydělal 2000,- Kč.

A jak to dopadlo? Celkem jsme měli pět výherců z každé třídy. Zajímavé bylo to, že nevyhrávali nejlepší počtáři nebo jedničkáři, ale ti, kteří umí logicky myslet a jsou tvořiví, neboť ne vždy je jejich rodinná situace skvělá a právě ta jich vede k samostatnosti a tvořivosti. Velice brzy přišli na to, kdy je výhodné nakupovat a kdy zase prodávat. Pro velký zájem a nadšení spolužáků ,  jsme se domluvili s paní učitelkou Berčákovou, že si tuto hru zopakujeme ještě v některé hodině před vánocemi a tak se i stalo. Paní učitelka uspořádala soutěž a pět prvních výherců z každé třídy  získalo dárkový poukaz v hodnotě 1000,-kč pro čtyřčlennou rodinu zdarma na celé hrací odpoledne do dětského centra v Brně. Atmosféra a zapálení pro učení hrou se snad ani nedá popsat. Ve třídě to opět hřmělo a kouřilo se i s kalkulátorů, na kterých jsme prováděli kontrolní výpočty. Všichni počítali do roztrhání a do poslední minuty než byla obsazena všechna místa výherců. A tady je máte:

5. A 5. B
1.místo- Soják Tomáš
1.místo- Jiříček Adam
2.místo- Kamenický Filip 
2.místo- Vykoukalová Apolena
3.místo- Reichman Šimon
3.místo- Vařáková Natálie
4.místo- Pogštefl Vojtěch 
4.místo- Kleiblová Adriana
5.místo- Chaloupka Radim    
5.místo- Pavézka Tomáš

Těšíme se na další projektové dny, které nás čekají koncem  ledna a února. Zároveň tímto všichni děkujeme paní Alici a Míši za krásný dárek k Vánocům a přejeme mnoho zdraví a úspěchů v jejich práci,

Žáci 5.A a 5.B třídy , p.uč.Mgr.Martina Berčáková ZŠ Bučovice 710, příspěvková organizace

Projektový den

Více fotografií na FB školy.