xxxxx x

Aktuality

Vážení rodiče budoucích prvňáků, rozhodnutí o přijetí vašeho dítěte k základnímu vzdělávání od školního roku 2023/2024 je zveřejněno v oddělení Dokumenty školy.

Pondělí 24. 4. 2023 (15:30 - 17:00)

Třídní schůzky 2. stupeň - formou konzultací s učiteli


Anketa 3

Adresa školy


Základní škola Bučovice 710.
příspěvková organizace
Školní 710, 685 01 Bučovice

telefon: +420 517 383 118
info@zs710.eu

Digitalizujeme školu

NextGenerationEU

Fotogalerie

Návštěvnost

TOPlist

I přes deštivý týden se počasí ve čtvrtek umoudřilo a my tak mohli bez použití deštníků a pláštěnek vyrazit na výlet. Naše kroky směřovaly do brněnské ZOO, kde jsme navštívili zvířata ze všech podnebných pásů. Štěstí se na nás usmálo i v podobě ranního krmení, které jsme mohli pozorovat. Po nezbytném nakoupení suvenýrů jsme výlet zakončili tím, že jsme se vydali k brněnské přehradě a parníkem dojeli až k hradu Veveří. Pro některé to byl velký zážitek, neboť jízdu parníkem ještě nezažili.

Třídní učitelky Mgr. Králíková, Mgr. Janášová, Mgr. Pavezková
Více foto na FB
Výlet 5. tříd

Na svůj úplně poslední třídní výlet na základní škole se naši deváťáci z áčka i béčka vydali opět společně, a to v pátek 19. 5. V půl šesté ráno se natěšeně sešli na vlakovém nádraží v Bučovicích, v půl sedmé už v Brně nasedali do vlaku směrem na Prahu a v půl desáté vystoupili v hlavním městě. První zastávkou byl Pražský hrad, na který přijeli tramvají. I přes obrovský nával turistů se nám podařilo prohlédnout nádvoří Pražského hradu, projít Katedrálu sv. Víta a Starý královský palác s Vladislavským sálem. Nezapomnělo se ani na Zlatou uličku, kterou se pokračovalo k sídlu Senátu – Valdštejnskému paláci. V jeho zahradách byly k vidění právě krásně kvetoucí magnolie, ale i pávi – korunkatí i vzácní bílí. Po krátkém odpočinku na občerstvení nás čekal přesun na Karlův most, kde jsme měli domluvenou návštěvu Muzea Karlova mostu. Po prohlídce následoval největší zážitek, kterým byla plavba lodí po Vltavě. Z lodi si mohli všichni krásně prohlédnout další pražské chlouby, kterými jsou např. Národní divadlo, Kampa, Rudolfinum, Pražský metronom, Petřínská rozhledna. Propluli jsme také celou Čertovku, tzv. Pražské Benátky, kde se natáčela celá řada filmů jako Amadeus, Mission Impossible nebo Chobotnice z II. patra. Celý výlet byl zakončený prohlídkou Staroměstského náměstí, kde dostali žáci prostor k rozchodu a zakoupení drobných dárečků. Někteří se ve svém volnu vydali ještě na Václavské náměstí a pak přes Františkánské zahrady zpět k místu srazu. Odtud už následoval přesun na vlak směrem domů. Po příjemně stráveném dnu se v pozdně večerních hodinách všichni neúnavní deváťáci s oběma svými unavenými třídními učiteli vrátili v pořádku zpět do Bučovic. Poslední výlet si všichni maximálně užili a teď už jen netrpělivě očekávají tu úplně poslední společnou akci, kterou završí svou povinnou školní docházku. Je jí samozřejmě Rozloučení 9.ročníků. Těšit se můžete na nádvoří Státního zámku Bučovice ve čtvrtek 29. 6. 2023 od 14.00 hod.

Mgr. Kateřina Vařáková, Mgr. Jaroslav Dragan
Více foto na FB školy
Výlet do Prahy

Po více než roce můžeme konečně uspořádat opět sběrovou akci. Budeme rádi, když přispějete a přinesete, přivezete nějaký starý papír.
Kontejnery budou již připraveny dne 30. 5. od 14 hodin v točně autobusů a 31. 5. akce bude pokračovat od rána do cca 14 hodin. Množství sběru můžete hlásit ve středu p. uč. Nahodilové anebo potom ve škole další dny. Mladším žákům zapište množství sběru do jejich deníčků.

Děkujeme předem za pomoc škole i přírodě.
Petra Nahodilová a vedení školy ZŠ 710
Svběrová akce

Žáci 3.C třídy prožili báječný týden od 8. 5.2023 v Osvětimanech na škole v přírodě. Program byl zaměřený na retrohraní. Děti se naučily skákat přes gumu, školku s míčem nebo se švihadlem a další. Také zvládly několik dlouhých vycházek do přírody, zdravovědu, plnily mnoho úkolů a kvízů zaměřených na přírodu a ochranu životního prostředí. Velmi se jim líbilo relaxovat ve vířivce i závěrečná pyžamová diskotéka. Děkujeme personálu penzionu Malovaný, který se vzorně staral o naše pohodlí i žaludky.

Alena Konečná, Ilona Frýželková
Více foto na FB školy
Škola v přírodě

Na tyto hodiny se děti velmi těšily. Změna prostředí, práce s přírodním materiálem a zcela jiná činnost než stříhání a lepení. To vše se projevilo v plném pracovním nasazení. Bylo úžasné děti sledovat, s jakým zaujetím tvoří svá překvapení pro maminky ke Dni matek. Věřím, že jim vykouzlily úsměv na tváři a dárek je potěšil.

Mgr. Magda Králíková
Více foto na FB školy
Pracovní dílny

Žáci 2.C ve středu 3.5. 2023 navštívili Dům dětí a mládeže v Bučovicích. Děti získaly spoustu nových poznatků o plazech. Mohly si pohladit hada, což byl asi největší zážitek. Potom se nasvačily v klubovně a následovala prohlídka místní zahrady. Nakonec si děti mohly založit svůj vlastní vyvýšený záhon a zasázet salát a kedlubny. Všichni jsme s nadšením pomáhali a náramně jsme si to užili. Chtěla bych poděkovat paní ředitelce Lence Reškové a panu Pavlu Pospíchalovi za krásně strávené dopoledne a popřát jim hodně nadšených pomocníků při budování jejich zahrady.
A co na strávené dopoledne říkaly samy děti?
„Sázeli jsme semínka. Ten hnůj pěkně smrděl. Docela to byla velká zábava“. Aneta Hrubá
„Líbilo se mi pracování na zahradě, také had a chameleon a želva. Nelíbili se mi švábi“. Marek Spurný
„Krásná zvířátka a nejvíc chameleon. Pavouk byl roztomilý. Pěkná prohlídka a na zahradě bylo krásně.“. Julie Vintrliková
„Včera jsme byli na DDM. Viděli jsme hada, ježka, ještěrky. Zakládali jsme vyvýšený záhon“. Tomáš Smékal

Děkujeme a rádi se k Vám budeme vracet.
Mgr. Martina Křiváková, Petra Kubešová, asistent pedagoga a žáci 2.C.
Výprava na DDM